Е-комерція

Ірина Марушкина

Amazon шукає нових місцевих постачальників в Ізраїлі

15:11, 22/08/2019

Компанія прагне розширити свою діяльність на швидкозростаючому ринку Близького Сходу

Компанія Amazon заохочує бізнес в Ізраїлі продавати та безпосередньо постачати товари через свою платформу.

Про це пише Wall Street Journal.

Amazon шукає нових постачальників в Ізраїлі для посилення свого присутності в країні. Це є наслідком того, що компанія з електронної комерції готується запустити веб-сайт на місцевій мові, щоб скористатися швидко зростаючим ринком Близького Сходу.

Компанія звернулася до підприємств Ізраїлю, закликавши їх продавати та робити прямі доставки на місця через свою платформу, йдеться у повідомленні на її веб-сайті.

Протягом багатьох років більшість ізраїльських компаній, які продавали продукцію на Amazon, спочатку відправляли свої товари в центри збуту в США та Європі. Це зробило продукцію дорожчою для ізраїльських покупців. Зараз Amazon працює над тим, щоб ці товари могли продаватися безпосередньо всередині країни.

Amazon вказує, що мета компанії – “надати нашим клієнтам в Ізраїлі ще більше місцевих продуктів на вибір”, з більшою швидкістю доставки.

Програма, врешті-решт, допоможе Amazon у плановому запуску веб-сайту на івриті, орієнтованого спеціально на ізраїльський ринок.

Заява Amazon в Ізраїлі – це друге велике зусилля на Близькому Сході цього року. У травні Amazon відкрив свій перший в історії веб-сайт арабською мовою  в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Незважаючи на те, що це порівняно невелика країна з дев’ятьма мільйонами людей, Ізраїль має високий показник покупок в Інтернеті. Минулого року ізраїльська поштова компанія заявила, що перевезла 65 мільйонів пакетів з-за кордону. Китайський Ali Еxpress, що належить Alibaba Group Holding Ltd., очолив ізраїльський ринок з 50% замовлень, а потім eBay Inc. та Amazon, повідомляє ізраїльська поштова служба. Торгові центри все ще залишаються центральною опорою ізраїльської торгової культури, але електронна комерція швидко розвивається. Аналітики оцінюють поточний ізраїльський ринок електронної комерції приблизно в 4,8 мільярда доларів продажів, 70% з яких припадає на компанії за межами Ізраїлю.

Нір Зігдон, виконавчий директор eCommunity, компанії з електронної комерції, яка допомагає великим ізраїльським та іноземним компаніям відкривати магазини Amazon, заявила, що традиційний роздрібний ринок в Ізраїлі готується до того.

“Ринок кипить з травня”, – сказав він. Amazon вперше підійшов на ізраїльський ринок саме в травні, надіславши потенційним продавцям листи на івриті.

Завдяки новій зосередженості на ізраїльському ринку, Amazon стикається з потенційно складними рішеннями щодо збуту товарів, які виробляються в ізраїльських поселеннях. Деякі палестинці та їхні прихильники закликали компанії переконатися, що вони не отримують прибутку від присутності Ізраїлю на окупованому Західному березі, і вимагають, щоб будь-які ізраїльські вироби, зроблені там, були чітко марковані як зроблені в поселеннях, а не в Ізраїлі.

Представник Amazon відмовився коментувати це питання.

“Будь-які стосунки з населеними пунктами зроблять їх мішенню руху Хамаз і, можливо, палестинського уряду”, – сказав Сем Бахур, палестино-американський бізнес-консультант, що проживає в Рамалла. Він мав на увазі міжнародний рух по припиненню окупації Ізраїлем палестинських територій шляхом бойкоту і санкцій.

Гіл Даттнер, аналітик банку Leumi, коли його запитали про проблеми, які може мати Amazon щодо конфлікту з палестинцями, сказав, що компанії буде важко не надавати послуги всім ізраїльтянам, включаючи тих, хто проживає в населених пунктах Західного берега, але сказав, що компанія зможе впоратися з тим.

“Значною мірою те, що робить Amazon, дозволяє ізраїльтянам краще обслуговувати місцевих ізраїльтян”, – сказав він.

Amazon також пропонує міжнародним роздрібним торговцям можливість зберігати свою продукцію в Ізраїлі та продавати ізраїльтянам через постачальника за власним вибором, якщо вони можуть доставити протягом трьох-п’яти днів або швидше.

У електронному листі, надісланому потенційним продавцям в Ізраїлі, Amazon заявив, що ізраїльським покупцям буде повідомлено, чи продається продукт на місцевому ринку, що дозволить покращити користувацький досвід та збільшити трафік для ізраїльських продавців. Компанія сказала, що ця функція буде доступна незабаром.

У оголошенні на івриті на своєму веб-сайті Amazon рекомендував ізраїльським продавцям відправляти свою продукцію в центри виконання в США, де Amazon здійснюватиме весь процес доставки для міжнародних клієнтів.

Мітки: ,