Логістика

Amazon планує вийти на ринок доставки товарів в Індії

15:25, 27/02/2020

Невдовзі гігант е-комерції Amazon вийде на ринок доставки товарів в Індії, запустивши власні сервіси Prime Now або Amazon Fresh.

Про це повідомляє Тechcrunch.

Під час запуску Amazon випробовує свою послугу доставки їжі разом з партнерами-ресторанами в місті Бангалор.

«Ми віримо в інновації, які впроваджуємо задля хорошого враження у наших клієнтів. У рамках цього зобов’язання ми постійно оцінюємо нові сфери та можливості для зв’язку та обслуговування наших клієнтів. Ми повернемось до вас, коли нам буде що оголосити ”, – зазначив прес-секретар Amazon на запит TechCrunch.

Набіг Amazon на ринок доставки їжі створить нові проблеми для Swiggy, and Zomato, 10-річного стартапу з доставки їжі, який придбав бізнес Uber’s Eats в Індії за близько 180 мільйонів доларів у січні.

Обидва стартапи, зібравши понад 2 мільярди доларів разом, досі не рентабельні, втрачаючи щомісяця понад 15 мільйонів доларів для залучення нових клієнтів та підтримки наявних.

Виявити шлях до рентабельності особливо складно в Індії, на відміну від розвинених ринків, таких як США, де вартість кожного товару для доставки становить близько 33 долари; в Індії аналогічний товар містить цінник в 4 долари, згідно з оцінками дослідницької фірми RedSeer.

Це пояснює, чому обидва сервіси Swiggy і Zomato в останні роки вийшли за межі лише доставки їжі. Сьогодні Swiggy працює з найбільшою мережею ресторанів Індії, а також розширив доставку для майже будь-якого товару (не тільки їжі). Zomato працює над проєктом “Kisan”, котрий передбачає викуп сировини у фермерів та доставляння її безпосередньо у ресторани.

Це не означає, що для Amazon буде просто розширити свій бізнес з доставки їжі в Індії. Swiggy працює в більш ніж 520 містах Індії та залучає близько 160 тисяч партнерів.