Люди Е&L

7 трендів на YouTube у 2021 році

12:07, 17/06/2021

Андрій Шатирко, засновник агентства з просування  Shatyrko Agency і автор курсу  YouTube для бізнесу», в колонці для EVO.business розповів, які тренди будуть на YouTube у 2021 році.

Створіть основний формат для каналу

Люди приходять на майданчик з конкретною метою: розважитися, щось дізнатися, навчитися. Натрапивши на відео, важливо щоб користувач відразу зрозумів його специфіку. Виберете 1-3 формату, які будуть основою: ток-шоу, челлендж, подкаст, лекції, огляд товарів.

Не варто хаотично заливати на канал відео різного формату, довжини і тематики. Намагайтеся випускати ролики регулярно і не міняти ведучого. Це допоможе глядачеві швидко зорієнтуватися, запам’ятати канал і не втратити його серед інших. Так роблять автори українського каналу « Леви на джипі ». Тут виходять три формату: подкасти, гумористична гра DZK і огляд доставки їжі.

Підглядайте теми з рекомендацій

Раджу авторам YouTube-каналів регулярно дивитися відео з розділу «В тренді». Так ви зрозумієте, що актуально на майданчику і зберете ідеї для роликів. Теми, які дивляться найбільше, можна адаптувати під формат вашого каналу.

Зараз популярний формат Челлендж з їжею: «Пробуємо їжу з усього світу», «Хто з’їсть велику піцу швидше». Якщо ваш бізнес не має відношення до їжі, можна просто запозичити ідею. У ніші одягу – зробити зняти ролик «Вибираємо вбрання з різних країн світу», в ніші дитячих іграшок – «Хто швидше збере конструктор».

Створіть асоціацію бренду і людини

Цей тренд стосується маркетингу в цілому. Люди все менше довіряють брендам і все більше – іншим людям. Нехай у вашого каналу буде впізнаване обличчя або голос.

Іноді власники бізнесу або член команди самі ведуть шоу на каналі. Вони з’являються в кадрі, роблять огляди і створюють собі образ експерта. Але якщо вам не вистачає навичок, раджу підшукати професійного ведучого або диктора. Часто схожі вакансії з’являються на сайтах пошуку роботи. В середньому, такі фахівці отримують близько 20 тис. Грн на місяць.

Запускайте більше прямих ефірів

З кожним роком популярність живих трансляцій зростає. У цього є кілька причин:

  1. В середньому, людина дивиться живі трансляції в три рази довше, ніж звичайне відео.
  2. Висока залученість в прямих ефірах вигідна керівництву YouTube, адже це дозволяє показувати більше реклами. Тому сама майданчик буде популяризувати цей тренд.
  3. Спонтанний контент здається більш щирим, тому реклама тут заходить краще.

Незважаючи на простоту в підготовці трансляції, раджу робити ефіри такими ж якісними, як і звичайні ролики. Працюйте з декількох камер, готуйте сценарій і дотримуйтеся формату шоу.

Запускайте кілька напрямків для реклами

Обов’язково потрібно рекламувати відео в декількох напрямках. Перший спосіб – Google Ads. Це реклама в пошуку або вставки перед іншими відео. Вартість одного показу від 5 до 27 копійок. Реклама в Google Ads дає швидке зростання переглядів, але з самим каналом люди взаємодіють мало. Тобто людина дивиться відео і відразу йде. Тому я раджу вкладати і в інші рекламні інструменти.

Другий спосіб – лідери думок. Намагайтеся залучати до роботи вашого каналу більше блогерів. Запрошуйте їх на шоу і приходьте до них, купуйте рекламу, робіть подарунки. Ще можна купувати розміщення посилань під роликами блогерів. Чим більше інфлюенсеров говорять про вашому каналі, тим більшу впізнаваність отримує бренд.

Ще не забувайте публікувати ролики в усіх соціальних мережах. Аудиторія з Instagram можуть не знати, що у бренду є канал на YouTube.

Створюйте динамічний монтаж і відтинайте зайве

Час 40-хвилинних роликів без зміни плану остаточно пішло. Сьогодні великі шоу на YouTube змагаються за якістю з телебаченням. Я раджу знімати відео як мінімум в два або три камери. Ще використовуйте динамічний монтаж, де план змінюється кожні 20 секунд. Не намагайтеся втиснути в відео весь відзнятий матеріал. З двогодинного інтерв’ю ми залишаємо тільки 30 хвилин найцікавішого.

Зверніть увагу, як монтує свої відео Олексій Дурнєв, «Леви на джипі» і «Телебачення Торонто».

Використовуйте офлайн-канали

У 2021 році розвиток YouTube-каналу не закінчується на колабораціях з блогерами та рекламі в соцмережах. Постарайтеся створити присутність вашого каналу на офлайнових майданчиках. Говоріть про нього на живих форумах, в інтерв’ю або коментарях пресі, згадуйте на візитках. Якщо даєте живу лекцію, розкажіть про останні роликах на каналі, як про приклад. Це допоможе зміцнити асоціацію каналу і вас, як експерта.

Джерело: evo.business